Capital24tv – Sztuczna inteligencja a człowiek, czyli trendy a rzeczywistość

Capital24tv – Sztuczna inteligencja a człowiek, czyli trendy a rzeczywistość

Analizując współczesny rynek, trudno nie zauważyć, jak kluczową rolę odgrywają nowoczesne technologie w kształtowaniu przyszłości biznesu. Od cyfryzacji po personalizację oferty, nowe technologie redefiniują zasady gry, stawiając firmy w centrum szybko zmieniającego się świata biznesu.

Cyfrowa transformacja to proces, który może w znaczący sposób wpłynąć na rozwój firmy. To rewolucja obejmująca różne aspekty działalności, od kontaktu z klientem po zarządzanie danymi i procesami wewnętrznymi. Pojawiło się wiele obiecujących trendów i wyzwań w samej medycynie.

Jednym z kluczowych obszarów jest rozwój sztucznej inteligencji w diagnostyce i leczeniu chorób. AI może znacząco usprawnić proces diagnozowania, wykorzystując ogromne ilości danych i algorytmy uczenia maszynowego. To może przyspieszyć diagnozy, a co za tym idzie, szybkie rozpoczęcie leczenia.

„Sztuczna inteligencja bardzo się nam przydaje, ale może być też bardzo niebezpieczna gdzie trafi pod złą kontrolą” przestrzega Beata Drzazga, założycielka spółki akcyjnej BetaMed, a także przedsiębiorca, właścicielka różnych firm w Polsce i na świecie oraz dziekan do spraw rozwoju Wydziału Medycznego w Akademii Górnośląskiej.