Business Magazine – Rok pełen wyzwań i nowych możliwości

Business Magazine – Rok pełen wyzwań i nowych możliwości

Beata Drzazga, wszechstronny i skuteczny przedsiębiorca, konsekwentnie rozwija swoją karierę, realizując kolejne przedsięwzięcia, a jej podejście do biznesu, które łączy zrównoważony rozwój z sukcesem, jest inspiracją dla wielu. Beata Drzazga angażuje się również w działania na rzecz innych, pokazując, że każdy ma w sobie potencjał do osiągnięcia sukcesu. Jej filozofia życia i biznesu to dowód na to, że zrównoważony rozwój jest nie tylko możliwy, ale również skuteczny.

Red.: Prowadzi Pani firmy w szerokim spektrum branż, które mogą zaskoczyć swoją różnorodnością: od długoterminowej opieki zdrowotnej, przez laseroterapię, modę, aż po nieruchomości i elektronikę. To pokazuje, że niezależnie od branży, można prowadzić udane i różnorodne działania biznesowe.

Beata Drzazga: Wierzę, że nie powinniśmy pozwolić, aby życie po prostu przemijało. Zawsze pragnęłam zostawić po sobie ślad. Już w szkole odkryłam w sobie cechy przywódcze. Czułam, że moim zadaniem jest troska o innych i pomoc im, dlatego wybrałam zawód związany z opieką nad ludźmi. Jednak po wielu latach pracy w tej dziedzinie poczułam potrzebę zmiany. Poszukiwanie nowych wyzwań to skuteczny sposób na uniknięcie wypalenia zawodowego i monotonii, nie tylko w zawodach związanych z opieką nad ludźmi.

Postawiła Pani na samodzielność.

Tak. Samodzielność była dla mnie kluczowa. Kiedy decydujesz się na założenie własnej firmy, stajesz na jej czele i to ty podejmujesz decyzje. Rozpoczęłam naukę (z dumą mogę powiedzieć, że ukończyłam siedem kierunków studiów) i zaczęłam poszukiwać nowych możliwości. W tym czasie złożyłam obietnicę moim dzieciom, że będziemy mieli piękny dom. Realizacja marzeń motywuje mnie do pracy. Wierzę, że powinniśmy cieszyć się życiem, co jest możliwe tylko wtedy, gdy czujemy spełnienie. Dla mnie, aby osiągnąć spełnienie, potrzebuję ciągłych zmian i pomagania innym.

Jakie były następne kroki na Pani drodze do sukcesu?

Założenie firmy modowej Dono Da Scheggia przyniosło mi wiele satysfakcji. Podróżowałam na europejskie pokazy mody, poznawałam świat i czułam, że mam jeszcze wiele do odkrycia. Następnym krokiem była podróż do Stanów Zjednoczonych, o której zawsze marzyłam. Kupiłam bilety i wraz z dorosłą córką i najmłodszym synem, który miał wtedy pięć lat, polecieliśmy do Miami. Tam moje spojrzenie na wiele spraw uległo zmianie. Polskie narzekanie stało się dla mnie odległe, a amerykański optymizm i energia zainspirowały mnie. Odkryłam, że to podejście do życia jest mi bliskie. Założyłam tam dwa sklepy ze sprzętem elektronicznym (BetaNest Electronics). Mogłoby się wydawać, że to tylko zwiększy moje obciążenie, ale w rzeczywistości lepiej organizuję swój czas, kiedy jestem aktywna. Zaangażowałam się i współorganizowałam  także  misję gospodarczą w Nevadzie i otrzymała tytuł  Pierwszego Ambasadora Biznesu Nevady.

 

 Jakie są Pani plany na przyszłość? 

W biznesie, zamierzam kontynuować rozwijanie moich firm, poszukując nowych możliwości i innowacji. Wciąż jestem zafascynowana potencjałem nowych technologii, więc planuję nadal współorganizować konferencje „Nowych Technologii” w Dolinie Krzemowej, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i sztuczną inteligencją. Moim celem jest nadal pomaganie ludziom, a także motywowanie ich do rozwoju i zmiany na lepsze. Założyłam również Beata Drzazga Foundation, fundację, która wspiera osoby chore i realizuje różnorodne, ciekawe projekty społeczne.

W moim życiu osobistym chciałabym kontynuować rozwijanie moich pasji. Mam zamiar wrócić do gry w tenisa i spędzić więcej czasu na malarstwie i grze na fortepianie. Podróże są moją pasją, a odkrywanie nowych miejsc i kultur jest na mojej liście priorytetów.

Ale przede wszystkim, planuję spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dla mnie najważniejsze jest utrzymanie równowagi między moim życiem zawodowym a prywatnym. Dlatego staram się zawsze znaleźć czas na relaks i odpoczynek, niezależnie od tego, jak bardzo zajęta jestem.

Czy uważa Pani, że sztuczna inteligencja to przyszłość ludzkości, czy raczej zagrożenie?

Należy mieć na uwadze, że sztuczna inteligencja (AI), w niewłaściwych rękach, może stanowić zagrożenie. Niemniej jednak, nie ma odwrotu od tej technologii, zwłaszcza że niektóre kraje, takie jak Chiny, osiągnęły już w niej zaawansowany poziom. Sztuczna inteligencja ma potencjał do wspierania naszych działań, poprawy jakości i zwiększenia naszej konkurencyjności na rynku.

Jest Pani również uznanym mentorem

Gdy mam okazję spotkać się z młodymi ludźmi czy przedsiębiorcami, zawsze chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami i udzielam porad tym, którzy ich potrzebują. Obserwuję, że moje doświadczenia mają moc wzmacniania innych i motywowania ich do podjęcia działań. To sprawia mi ogromną radość.

Jakie są Pani plany na rok 2024?

Niewątpliwie, dobro mojej rodziny jest dla mnie najważniejsze. Kolejnym celem jest dalszy rozwój moich firm, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Chcę, aby moi pracownicy byli zdrowi, szczęśliwi i abyśmy dobrze współpracowali. Dodatkowo, pragnę, aby moja pomoc w biznesie i życiu była wartościowa i inspirująca dla innych, aby byli silni i nie poddawali się. To będzie dla mnie ogromne spełnienie. Otrzymując informacje zwrotne, że moje słowa pomogły komuś, zmotywowały do działania, zyskuję większą wiarę, że to, co robię, ma sens i warto poświęcić swój czas na wsparcie innych.

Źródło: Business Magazine